3M™ Temflex™ Vinyleltejp 155 är en 0,13 mm tjock tejp. Vår universella PVC-eltejp kan användas för kabelskarvar, reparationer och buntning. Den kan användas både inomhus och utomhus.
Använd 3M™ Temflex™ Vinyleltejp 155 för kabelskarvar, reparationer och buntning. Den här universaltejpen har god beständighet mot nötning, syra, alkalier och varierande väderförhållanden – inklusive solljus. Finns i branschens standardfärger och kan även användas för primär elektrisk isolering (lågspänning) och kabeldragning. Den håller en hög prestandanivå vid omgivningstemperaturer på upp till 60 °C. Den här tejpen kan användas både inomhus och utomhus.
|
|
---|---|
Användningsområden
|
Isolering
|
Brottöjning
|
150 Percent
|
Dielektrisk styrka
|
40 kV/mm
|
Färg
|
Svart, Blå, Brun, Grå, Grön, Röd, Vit, Gul
|
Häftämnestyp
|
Gummi
|
Hyllålder
|
5 År
|
Märkspänning
|
600 V
|
Maximal driftstemperatur (Celsius)
|
60 Degree Celsius
|
Tejpklass
|
Allmänt bruk
|
Totalbredd (metrisk)
|
19 mm
|
Totallängd (metrisk)
|
20,12 m
|
Total tejptjocklek utan liner (metrisk)
|
0,13 mm
|
Tack för din förfrågan. Informationen du lämnar på detta formulär kommer att användas för att svara på din förfrågan antingen via e-post eller telefon. Förfrågan besvaras av en 3M-representant alternativt av en av våra auktoriserade affärspartners, med vilka vi kan komma att dela din personliga information i enlighet med 3M:s sekretesspolicy.
Vi har fått ditt meddelande och tittar nu på din förfrågan
En av våra representanter kommer att kontakta dig via telefon eller e-post