3M™ Tegaderm™ I.V. Advanced fixeringsförband är ett sterilt transparent filmförband till intravenös infart, avsett för avancerad fixering. Våra förband har en barriär med hög genomsläpplighet av vattenånga och är förstärka med mjukt tyg, för att kanten inte ska släppa utan försluta runt insticksstället.
Tegaderm I.V. Advanced fixeringsförband erbjuder en avancerad fixering med komfortabel häftämnesteknologi. Förbandet är förstärkt med mjukt tyg, för att hindra att kanten släpper och ge förslutning runt insticksstället.
Tack för din förfrågan. Informationen du lämnar på detta formulär kommer att användas för att svara på din förfrågan antingen via e-post eller telefon. Förfrågan besvaras av en 3M-representant alternativt av en av våra auktoriserade affärspartners, med vilka vi kan komma att dela din personliga information i enlighet med 3M:s sekretesspolicy.
Vi har fått ditt meddelande och tittar nu på din förfrågan
En av våra representanter kommer att kontakta dig via telefon eller e-post