3M™ Scotchlok™ IDC-koppling 557 har en dubbelelementsanslutning som elektriskt ansluter två kabeländar på 0,5–1,5 mm². Den här flamskyddade kopplingen har en maximal anslutningsdiameter med isolering på 3,05 mm och en arbetstemperatur på 105 °C.
Dubbelelementsanslutningen på den flamskyddade 3M™ Scotchlok™ IDC-kopplingen 557 har en maximal anslutningsdiameter med isolering på 3,05 mm och en arbetstemperatur på 105 °C. Den här kopplingsklämman ansluter elektriskt två kablar på 0,5 mm² till 1,5 mm² och isolerar anslutningen med vår unika U-kontakt. Den går snabbt och enkelt att använda och är UL- och CSA-godkänd.
Tack för din förfrågan. Informationen du lämnar på detta formulär kommer att användas för att svara på din förfrågan antingen via e-post eller telefon. Förfrågan besvaras av en 3M-representant alternativt av en av våra auktoriserade affärspartners, med vilka vi kan komma att dela din personliga information i enlighet med 3M:s sekretesspolicy.
Vi har fått ditt meddelande och tittar nu på din förfrågan
En av våra representanter kommer att kontakta dig via telefon eller e-post
| Anslutningstyp | Kopplingsfläta | ||
| Antal per förpackning | 1000.0 | ||
| Avbrottsfri växling | Nej | ||
| CSA-filnummer | LR15503 | ||
| Fettfyllning mot korrosion | Nej | ||
| Flamskyddad | Ja | ||
| Fuktbeständig | Nej | ||
| Färg | Röd | ||
| Förpackningsantal | 1000 | ||
| Genomdragning maximal yttre diameter, isolering (metrisk) | 3.05 mm | ||
| Isoleringens färg | Röd | ||
| Isoleringsmaterial | Polypropen | ||
| Kontaktdon/Kontaktdonsverktyg | 3M Pressverktyg E-9BM och/eller 9" Lineman's tång | ||
| Kopplingsmodell | Förskjutning av isolering | ||
| Ledarstorlekar | .34 mm², 1.5 mm² | ||
| Material | Isolator: FR-polypropylen; U-kontakt: Tennpläterad mässing | ||
| Max. rekommenderad märkspänning | 600 V | ||
| Maximal driftstemperatur (Celsius) | 105 ℃ | ||
| Maximal ledarstorlek | 1.5 mm² | ||
| Minsta ledarstorlek | .34 mm² |