3M™ Roto Peen lamellhållare består av tungstenkarbid bundet vid lamellerna vilket ger en renare kulhamring än att "blästra". Vår hållare finns i tre olika lamellstorlekar för båda små och stora ytor.
Använd 3M™ Roto Peen lamellhållare för effektiv kulhamring av många metaller. Vår lamellhållare är både praktisk och bärbar. Tungstenkarbid bundet vid lamellerna ger en renare kulhamring än vid "blästring". Hållaren är särskilt effektiv vid precisionsarbete, återarbete, tillverkning, reparation av små ytor och kulhamringshål. De belastar materialet med komprimerande restspänning som gör det starkare. Finns i tre olika lamellstorlekar för båda små och stora ytor.
Tack för din förfrågan. Informationen du lämnar på detta formulär kommer att användas för att svara på din förfrågan antingen via e-post eller telefon. Förfrågan besvaras av en 3M-representant alternativt av en av våra auktoriserade affärspartners, med vilka vi kan komma att dela din personliga information i enlighet med 3M:s sekretesspolicy.
Vi har fått ditt meddelande och tittar nu på din förfrågan
En av våra representanter kommer att kontakta dig via telefon eller e-post